Hvar – prosluněný ostrov

Vítáme vás návštěvníky na těchto stránkách věnovaných ostrovu Hvar ve střední Dalmácii. Hvar se s délkou téměř 70 kilometrů a šířkou 5 – 10 km řadí mezi největší Chorvatské ostrovy. Nejobydlenější západní část ostrova je od pevniny vzdálená cca 30 kilometrů a navíc schovaná za další velký ostrov Brač. Hvar tak patří mezi klidnější a útulnější místa. Protáhlé a členité pobřeží vytváří nespočet malých zátok a přítulných zákoutí, kde najde soukromí opravdu každý. Hvar se navíc pyšní mnoha prvenstvími. Má dokonce více slunečných dní, než francouzské azurovém pobřeží, nebo také nejčistší vodu na Jadranu. A zkrátka nepřijdou ani milovníci kultury a historie. Věděli jste například, že Hvar je sídlo prvního veřejného divadla v Evropě, otevřeného roku 1612.

Právě proto vznikl i tento web, abyste zde jednoduše nalezli spoustu zajímavých a užitečných informací o ostrově. Chtěli bychom vás obeznámit nejenom s turistickými lákadly jako plážemi, prosluněnými promenádami, starobylými památkami, místní kuchyní, ale i s kulturou zdejších lidí, městy a jejich zajímavou tisíciletou historií sahající až do starověku a počátků civilizace. Zároveň zde naleznete i ryze praktické informace týkající se dopravy, dostupnosti služeb nebo počasí. Jednoduše doufáme, že vám tyto stránky pomůžou se získáním zajímavých informací a zajištění krásné a poklidné dovolené. Nebo se zde můžete jen tak začíst mezi řádky a alespoň vzpomenout na chvíle, kdy jste tento nádherný chorvatský ostrov navštívili.

Za redakci těchto stránek vám přejeme nejenom příjemnou virtuální návštěvu tohoto webu o ostrově Hvar, ale následně i tu skutečnou při vaší dovolené.