Sdílet na Facebooku

Hvar – prosluněný ostrov

Vítáme vás návštěvníky na těchto stránkách věnovaných ostrovu Hvar ve střední Dalmácii. Hvar se s délkou téměř 70 kilometrů a šířkou 5 – 10 km řadí mezi největší Chorvatské ostrovy. Nejobydlenější západní část ostrova je od pevniny vzdálená cca 30 kilometrů a navíc schovaná za další velký ostrov Brač. Hvar tak patří mezi klidnější a útulnější místa. Protáhlé a členité pobřeží vytváří nespočet malých zátok a přítulných zákoutí, kde najde soukromí opravdu každý. Hvar se navíc pyšní mnoha prvenstvími. Má dokonce více slunečných dní, než francouzské azurovém pobřeží, nebo také nejčistší vodu na Jadranu. A zkrátka nepřijdou ani milovníci kultury a historie. Věděli jste například, že Hvar je sídlo prvního veřejného divadla v Evropě, otevřeného roku 1612.

Právě proto vznikl i tento web, abyste zde jednoduše nalezli spoustu zajímavých a užitečných informací o ostrově. Chtěli bychom vás obeznámit nejenom s turistickými lákadly jako plážemi, prosluněnými promenádami, starobylými památkami, místní kuchyní, ale i s kulturou zdejších lidí, městy a jejich zajímavou tisíciletou historií sahající až do starověku a počátků civilizace. Zároveň zde naleznete i ryze praktické informace týkající se dopravy, dostupnosti služeb nebo počasí. Jednoduše doufáme, že vám tyto stránky pomůžou se získáním zajímavých informací a zajištění krásné a poklidné dovolené. Nebo se zde můžete jen tak začíst mezi řádky a alespoň vzpomenout na chvíle, kdy jste tento nádherný chorvatský ostrov navštívili.

Kam vyrazit jinám kromě Hvaru? Na pevnině je to určitě letovisko Podgora.

Za redakci těchto stránek vám přejeme nejenom příjemnou virtuální návštěvu tohoto webu o ostrově Hvar, ale následně i tu skutečnou při vaší dovolené.

5 Komentáře

Eva Rabadová napsal/a:

Dobrý den,
Hvar je opravdu krásný. Byli jsme tam už třikrát.
Váš článek je také krásný,snad jen pozor na pravopis.
Nepíše se „skovat“, ale „schovat“.
Přeji příjemné a prosluněné léto, Eva.

Není zač a děkujeme.
S pozdravem, SM.

admin napsal/a:

Odpověď: Eva Rabadová

Děkuji za upozornění, ta chyba byla opravena. Pokud najdete další stačí jen říct 🙂

Lubor napsal/a:

Čau všem dnes jsem z Hvaru přijel bylo nádherně,je to tam vážně krásné bydlel jsem v městečku Jelsa

Olina napsal/a:

Pravda, pravda Hvar je krásný. Některé fotografie Hvaru jsou až dechberoucí. Například zde jsem jich par našla http://www.dovolena-hvar.cz/ostrov-hvar/fotogalerie/

Okomentujte článek

1.) Diskuze na tomto serveru je moderována. Nevhodné komentáře budou smazány.
2.) Podporujeme technologii Gravatar.com. Můžete si nastavit vlastní obrázek avatara.
3.) Jsou povoleny základní HTML tagy pro formátování textu.