Klima a počasí na Hvaru

Ostrov Hvar je právem považován za absolutně nejslunečnější ostrov Dalmácie. A i podle dlouhodobých měření snese srovnání i s těmi nejslunečnějšími místy středomoří jako je francouzské azurové pobřeží. Podle posledních měření zde sluníčko svítí neuvěřitelných zhruba 2818 hodin za rok, což v průměru odpovídá téměř 8 hodin svitu každý den. Dovedete si to vůbec představit, že by celý rok každý den svítilo slunce aspoň 8 hodin?

Pokračování článku »

Aktuální předpověď počasí pro Hvar

Asi úplně to první co vás bude zajímat těsně před tím, než se vydáte na Hvar na dovolenou, bude pravděpodobně počasí, jaké zde právě panuje. A právě s tím by vám měla pomoci tato stránka. Hned pod tímto odstavcem vidíte tabulku s předpovědí počasí. K dispozici jsou data pro halvní město ostrova Hvar. Ale stačí si jen domyslet, že Hvar je mezi nimi a stejně tak by to mělo být i s teplotami. Případně ještě doporučíme tabulku dlouhodobých teplot, kterou naleznete také na těchto stránkách.

Pokračování článku »

Dlouhodobá předpověď počasí pro vaší dovolenou na ostrově Hvar

V tomto článku naleznete odpověď na to, jaké je v jednotlivých ročních obdobích obvykle počasí na ostrově Hvar. Kromě aktuálních a krátkodobých předpovědí počasí, jsme pro vás totiž zde připravili také tabulku s dlouhodobými teplotami vycházejících z pravidelných měření. Můžete si v ní tak snadno nalézt, kdy panuje na Hvaru respektive v celé střední Dalmácii nejlepší počasí. Tabulka obsahuje tyto hodnoty: průměrné teploty, minimální a maximální a kromě toho i počet slunečných hodin během dne a počet deštivých dnů během. Předem prozradíme, že nejvhodnější měsíce k návštěvě Hvaru jak možná už tušíte, jsou květen až srpen, které jsou v tabulce zakresleny modrými políčky.

* Kliknutím na tabulku si jí zvětšíte do plné velikosti!