Úžasné zátoky Pokrivenik

Zátoky Velký a Malý Pokrivenik se nacházejí na severním pobřeží ostrova Hvar. Nejblíže mají k malé vesnici Gdinj (5 km na východ), z větších osad je pak nejblíže Jelsa (16 km na západ). Oba zálivy se poměrně hluboko zakasávají do ostrova. Zároveň se jedná o zálivy které jsou obklopeny opravdu mohutnými, místy víc jak 100 metrů vysokými, skalními stěnami, které vytváří naprosto jedinečnou atmosféru. Zálivy jsou zároveň dostatečně chráněné před větrem a na jejich koncích se nachází opravdu úchvatné oblázkové pláže.

Pokračování článku »

Zátoka Zarace

Zátoka Zarace, Zarače na také chorvatsky uvala zaraće je menší asi půl kilometru hluboká zátoka na severní straně ostrova Hvar. Nachází se v bezprostřední blízkosti mnohem větších a známějších zátok Velký a Malý Pokrivenik. Na konci zátoky se nachází malá osada s pár domky. Zátoka Zarace není nikterak monumentální a břehy zde nejsou nikterak vysoké. Stejně tak je zátoka poměrně otevřená do moře. I přesto je okolní krajina velmi zajímavá a do mnohem monumentálnějšího Pokriveniku se dá dojít pěšky (cca 0.5 kilometru). Více už z následujících obrázků, které vydají za tisíc slov.

Pokračování článku »

Zátoka Kruševa, Agava

Zátoka Kruševa někdy nazývaná také Agava je jednou z velmi pěkných zátok v okolí známějších zátok Pokrivenika na severní straně ostrova Hvar. Zátoka je dlouhá kolem 900 metrů a postupně se zužuje. Skály jsou zde středně vysoké a pláž na konci oblázková. Zdejší zátoky jsou opravdu unikátní protože je každá jiná. Právě Kruševa se zužuje a má pár metrů vysoké skály. Nejznámější Pokrivenika má velmi strmé skály a roztříštěné pobřeží a poslední zátoka Zarace na druhé straně je zase do široka otevřená s nízkým pobřežím.

Pokračování článku »